We're sorry, the content you requested has not been translated into English. Displaying content in čeština language.
August 27, 2014

3. a 4. Závod Automotosprintu ČR

3. a 4. Závod Automotosptintu ČR se konal za velmi rozdílných teplot. Zatím co nás Přerov přivítal tropickými teplotami, tak Kámen zase chladným ránem. I tento nepředvídatelný projev počasí neodradil mnohé závodníky, kteří přijeli závodit se svými vozy a sbírat body i trofeje. Velice mne překvapilo a potěšilo, že první posádkou, která dorazila na letiště v Přerově, byla posádka z Polska. Již známé Tsunami s 1400 koňmi, kteří vyhráli svou třídu i námi oceňovanou maximálku. Jako druhý závodník přijel zástupce Slovenska a v pořadí třetí byl závodník z Pardubického kraje. Přijel se na nás podívat i slovenský zástupce SŠA, http://www.zrychlenie.sk Ing.Peter Kovács, se kterým jsme prodebatovali možnou spolupráci pro příští rok. Jedinou černou kaňkou se stala pokuta od správy letiště za špatně předanou plochu. Nesmíte gumovat !!!!! Pouze na plochách k tomuto účelu vyznačených. Naštěstí tento problém na letišti Kámen neřeší a o to více se na tuto plochu těšíme. Letiště Kámen se stává rájem motosprintů, neboť jsme poprvé přistoupili k finálovému pavouku o osmi závodnících ve třídě M1 a M2, pak se opravdu děli věci. Ten, kdo vyhraje kvalifikaci, nemá první místo nikdy jisté a to se potvrzuje každý závod. Závodí se opravdu až do konce. Jako příklad uvedu Miroslava Kučeru v kategorii M2, který z pátého místa v kvalifikaci, vybojoval vítězství. Blahopřejeme, skvělý výkon. Smůla se však přilepila polským zástupcům se speciálem Tsunami, neboť jejich vysypané ložisko již při prvním sprintu nedokázali opravit. A kdo si nejvíce užíval závody? V motorkách to byl Jan Ječný, který svými rekordními 20 měřenými časy nejvíce otestoval časomíru a její obsluhu. U automobilů to byl s 15 měřenými časy Jindřich Matouš st. A co říci závěrem a jak to vidím já? Chci poprosit všechny závodníky, aby vydrželi při předávání cen až do konce, je nesportovní odcházet a nezatleskat těm, kteří tleskali vám. A pro začínající závodníky, kteří ještě neznají systém najíždění na start závodu, tak pro ně jsme připravili instruktážní video. https://www.youtube.com/watch?v=Ie1kfJN4tN8 Z každé akce je spousty fotek jak od Katky Suché, tak od Roberta Chrenka. Video z každé akce pro nás točí Miroslav Diopan. Je to dost materiálu na to, aby si každý udělal obrázek o tom, co vás ještě může čekat 21. 9. při závodech v Hoškovicích. Zde se rozdělí poslední body, vyhlásí šampioni Automotosprintu ČR pro rok 2014 a předají věcné ceny. Nenechte si tuto akci ujít. Jste srdečně zváni. Chtěl bych touto cestou poděkovat Tomášovi Vejdělkovi, který vozil hendikepované děti na letišti Kámen.